Maska masce nierówna, czyli jak skutecznie chronić się przed wirusami

Stosowanie środków ochrony osobistej to teraz nie tylko zachowanie zdroworozsądkowe, ale też wymóg prawny. W kwietniu obowiązkowe stało się stosowanie płynów do dezynfekcji i rękawiczek w sklepach. A co z maseczkami? Żeby noszenie maseczki miało przełożenie na realną ochronę pracowników, warto wiedzieć, kiedy i jakie maseczki kupić, ale też w jaki sposób właściwie je zakładać i zdejmować. Na te i inne pytania odpowiada ekspert Koalicji BHP Patryk Kot, główny specjalista ds. bhp w firmie ENERIS.

Instrukcja mycia rąk

Instrukcję możesz pobrać i udostępnić pracownikom w firmie, klientom czy interesantom w pomieszczeniach sanitarnych, ale nie tylko. Właściwa higiena rąk pozwoli Ci chronić siebie i innych przed koronawirusem.

Co z maseczkami? Czy chronią nas przed koronawirusem

W dobie koronawirusa dodatkowym środkiem ochronnym stały się maseczki. Jednak czy stosowanie maseczek może być pomocne w ochronie przed tym wirusem? Czy każdy rodzaj maseczki spełnia funkcję ochronną?

Nowy sposób organizowania szkoleń bhp i badań lekarskich w czasie epidemii

Główny Inspektor Pracy wydał zalecenia dotyczące badań profilaktycznych i szkoleń bhp w czasie epidemii koronawirusa.

Pracownik wrócił z kraju o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem. Co może zrobić pracodawca?

Pytanie: Jak ma reagować pracodawca, który nie chce, aby osoby, które przyjeżdżają z krajów, w których wirus COVID-19 jest mocno rozprzestrzeniony przychodziły do pracy? Pracodawca chce, aby tacy pracownicy przebadali się albo nie przychodzili do pracy przez 2 tygodnie. Czy ma takie możliwości?