Kontrole PIP już w pełnym zakresie

Główny Inspektor Pracy zdecydował, że inspektorzy pracy wracają już do wykonywania swoich zadań w pełnym wymiarze. Będą więc prowadzić kontrole w zakładach pracy, ale przy zastosowaniu procedur ograniczających ryzyko zakażenia wirusem COVID-19. Jak taka kontrola będzie wyglądała w praktyce?

Ile jest ważne orzeczenie wydane przez innego lekarza medycyny pracy w czasie epidemii

Pytanie: Dyrektor wysłał pracownika na badanie kontrolne do innego lekarza medycyny pracy do placówki, z którą nie mamy podpisanej umowy. Czy orzeczenie lekarskie wydane przez innego lekarza medycyny pracy (który również posiada uprawnienia do przeprowadzania profilaktycznych badań lekarskich) straci moc po upływie 30 dni od dnia odwołania stanu epidemii?

Maska masce nierówna, czyli jak skutecznie chronić się przed wirusami

Stosowanie środków ochrony osobistej to teraz nie tylko zachowanie zdroworozsądkowe, ale też wymóg prawny. W kwietniu obowiązkowe stało się stosowanie płynów do dezynfekcji i rękawiczek w sklepach. A co z maseczkami? Żeby noszenie maseczki miało przełożenie na realną ochronę pracowników, warto wiedzieć, kiedy i jakie maseczki kupić, ale też w jaki sposób właściwie je zakładać i zdejmować. Na te i inne pytania odpowiada ekspert Koalicji BHP Patryk Kot, główny specjalista ds. bhp w firmie ENERIS.

Instrukcja mycia rąk

Instrukcję możesz pobrać i udostępnić pracownikom w firmie, klientom czy interesantom w pomieszczeniach sanitarnych, ale nie tylko. Właściwa higiena rąk pozwoli Ci chronić siebie i innych przed koronawirusem.

Co z maseczkami? Czy chronią nas przed koronawirusem

W dobie koronawirusa dodatkowym środkiem ochronnym stały się maseczki. Jednak czy stosowanie maseczek może być pomocne w ochronie przed tym wirusem? Czy każdy rodzaj maseczki spełnia funkcję ochronną?