WYDANIE ONLINE

W porze letniej na wszystkich rodzajach stanowisk pracy należy zapewnić pracownikom odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza, a także właściwą wentylację i klimatyzację pomieszczeń pracy.

czytaj więcej »

Pracownik w ramach badań okresowych, ze względu na pracę przy monitorze ekranowym, odbył również badanie okulistyczne. Na jego podstawie otrzymał zaświadczenie o konieczności stosowania szkieł korekcyjnych do pracy przy monitorze ekranowym, ale bez recepty określającej, jakie to mają być konkretnie szkła (bez określenia wady wzroku i doboru odpowiednich szkieł). Czy pracownik może w takim przypadku udać się prywatnie do lekarza okulisty celem dobrania szkieł do wady wzroku i obciążyć pracodawcę rachunkiem za to badanie? Czy w trakcie badania okresowego lekarz okulista jest zobligowany do doboru szkieł korekcyjnych i wydania na nie recepty?

czytaj więcej »

Jakie warunki zapewnić pracownikom z długoletnim stażem zawodowym (50+)? Jakie rozwiązania techniczne i przestrzenne zastosować, aby zwiększyć wydajność i poczucie komfortu pracowników tej grupy pracowników biurowych?

czytaj więcej »

wiper-pixel